All posts by admin

Cementas kaina

Cementas viena svarbiausių statybų medžiagų, todėl cementas kaina,cementas kaina tampa ne tokia svarbi, Svarbiausia cemento kokybė ir žinoma ilgaamžiškumas.
Aliuminatinui cementui vandens reikia daug, todėl sukietėjęs būna tankesnis, mažiau laidus vandeniui, geriausiai kietėja drėgnoje aplinkoje. Plėtrusis cementas greitai kietėja, plečiasi kietėdamas ne tik vandenyje, bet ir ore. Dėl šios savybės juo užtaisomos surenkamųjų betoninių konstrukcijų ir vamzdžių sandūros, betoninių, gelžbetoninių ar mūrinių konstrukcijų plyšiai.  Dažniausiai statybose naudojamas portlandcementas, nes tai geriausia rišamoji medžiaga. Jis kietėja vandenyje ir ore, gaminamas iš atitinkamos sudėties klintinių uolienų ir molio mišinio. Šlakinis portlandcementas yra hidraulinė rišamoji medžiaga, gaminama iš portlandcemento klinkerio ir granuliuoto aukštakrosnių šlako. Pucolaninis portlandcementas gaunamas malant portlandcemento klinkerį su aktyviaisiais mineraliniais priedais. Šį cementą galima pagaminti sumaišius maltą klinkerį ir minėtus priedus. Kietėjimo laiką reguliuoja pridėtas iki 5 proc. dvivandenis gipsas. Sausoje aplinkoje šis cementas greitai nustoja kietėti, todėl patartina dažnai laistyti. Naudoti statybose, kur pastatai bus itin sausose vietose, nepatartina.
Cementas kaina priklauso  nuo jo rūšies ir savybių. Kuo smulkesnis cementas, tuo intensyviau jis kietėja, cemento akmuo darosi stipresnis. Šilumos kiekis cementui kietėjant išsiskiria nevienodai, nes įtakos turi ir vandens kiekis.  Geros kokybės žvyre ar skaldoje turi būti įvairaus dydžio dalelių. Smėlis taip pat būna įvairaus stambumo, tačiau per smulkus smėlis ar žvyras betonui gaminti netinka, reikės daug cemento. Visi užpildai turi būti švarūs, nes priemaišos silpnina betono stiprumą. Mišiniui gaminti netinka rūgštus ir druskingas vanduo, nes gali sukelti armatūros koroziją. Perkant cementą reikia žinoti, kad jį rekomenduojama laikyti ne ilgiau kaip 30 d. Pagulėjęs sandėlyje tris mėnesius praranda iki 20 proc. stiprumo

Akmens anglis kaina

Akmens anglis plačiai naudojama visame pasaulyje. Nors jų akmens anglis kainapardavimai svyruoja pastebima tendencija, kad jų pardavimai auga, nepaisant akmens anglis kaina. Statistikos departamento duomenimis 2000-aisiais metais į Lietuvą buvo importuota 7 tūkst. t bituminių akmens anglių, 2012-aisiais -318,9 tūkst.t.

Lietuvoje akmens anglis kaip kuras  buvo populiari sovietiniais metais, tačiau ir šiandien  kieto kuro katilusparduodančios įmonės pastebi, kad vis daugiau kūrentojų žvalgosi į akmens anglimi kūrenamus katilus. Akmens anglį į Lietuvą importuoja apie 20-30 įmonių, jos pardavimo vietas turi visuose miestuose ir rajonų centruose. Daugiausia nuperkama kombinuoto kuro šildymo įrangos – anglimis ir malkomis kūrenamų katilų.

Kai viešojoje erdvėje buvo kilusi diskusija, kodėl Lietuvoje toks  brangus centralizuotas šildymas, energetikos ekspertai lygino šildymo kainas bei kuro rūšis Vilniuje ir Helsinkyje. Atlikus lyginimas paaiškėjo, kad beveik pusė šilumos Helsinkyje yra pagaminama deginant akmens anglį kogeneracinėse elektrinėse. Dvi pagrindinės priežastys, kodėl Helsinkis kūrena akmens anglį – nedidelė akmens anglis kaina ir šio kuro koloringumas.

Įsitikinimą, kad kūrenimas anglimis – tai sieros kvapas ir aplinkos tarša, katilų pardavėjai vadina atgyvenusiu. Dabar, naudojant šiuolaikinius katilus  su antrine degimo kamera ir geros kokybės anglį, taršą ir sieros kvapą galite pamiršti. Juk technologijos nestovi vietoje, iš  šiuolaikinio automatinio katilo į aplinką patenka 80 proc. mažiau teršalų.

Akmens anglis

Akmens anglis, davė didelę paspirtį naujiems atradimams, tokiems, akmens anglisakip garo mašina, garo varikliai ir pns. Dabar akmens anglis plačiai naudojama visame pasaulyje. Mokslininkai apskaičiavo, kad žmonijai akmens anglies rezervo užteks maždaug pusei tūkstančio metų.

Šiais laikais akmens anglies rinka vis populiarėja, kadangi imama ieškoti pigesnės ir didesnės išliekamosios vertės energijos šaltinio. Ne paslaptis, kad akmens anglis yra pakankamai didelis energijos rezervas. Akmens anglies kaina šiuo metu nėra itin didelė, kadangi resursų dar liko daug. Tiek ir Lietuvoje, tiek ir užsienio valstybėse vystosi įmonių akmens anglies pardavimo ir pirkimo verslas.

Yra keletas skirtingų anglies rūšių: rusvosios, antracito ir akmens. Nepaslaptis, kad gamtinės dujos vis brangsta, todėl kiekvienas žmogus, norėdamas pigiau mokėti už šildymą, ieško alternatyvų. Akmens anglis – tai taupi ir kokybiška šiluma bei energija. Svarbu ir tai, kad akmens anglies kainos šiuo metu nėra didelės, todėl ir ateityje ši energijos rūšis turėtų susilaukti didelio populiarumo.

Ne visi dideli telkiniai dar yra atrasti – nuolat atrandama naujų akmens anglių telkinių. Nuo pat 1990 metų akmens anglis buvo iškasama vis dažniau: milijonais tonų skaičiuojamos sumos šiais laikais jau nieko nebestebina, tačiau JAV vis dar liko pagrindine akmens anglies eksportuotoja – nuo pat senų laikų ši šalis iškasdavo apie ketvirtadalį anglies.

Pjuvenu granules kaina

Pjuvenu granules kaina gana nedielė, ir turbūt, tai vienas iš rodiklių, pjuvenu garnules kainalemenčių, šiso biokuro rūšies populiarumą. Pjuvenu granules ne tik ekonomiškos, bet ir ekologiškos, neteršia aplinkos, neprisideda prie šiltnamio efekto.

Gaminant granules, į aplinką neišskiriama gamtai kenksmingų chloro ir kitų dujų, nenaudojama jokių cheminių priedų. Visus granulių degimo produktus vėl įsisavina augalai – taip sukuriamas uždaras biologinis ratas. Medienos granulių katilas pagal tai, koks yra jo veikimas ir priežiūra, prilygsta dujiniam katilui.

pjuvenu granules kaina sąlyginai nedidelė, o gamybos metu jos išdžiovinamos, sumalamos ir supresuojamos. Dėl didžiulės granulių suspaudimo jėgos mažoje granulėje sukaupiamas itin didelis kuro kiekis. Be to, jas lengviau sandėliuoti ir transportuoti, jos užima mažiau vietos.

Palyginti su neapdirbtu medienos kuru, tiek medienos granulių, tiek briketų pranašumai akivaizdūs. Granulės iš rezervuaro į katilą tiekiamos automatiškai. Eksploatacijos metu granulinių degiklių priežiūrai skiriama tiek pat laiko, kaip ir skystojo kuro: vienkartinis profilaktinis valymas šildymo sezono pabaigoje. Lietuvoje medienos granules gamina kelios dešimtys įmonių, todėl jų visuomet galima įsigyti be jokių kliūčių.

Populiarios ne tik pjuvenu granules, bet ir šiaudų granulės. Didžiosios Lietuvos įmonės negranuliuotais šiaudais šildo jau seniai, tačiau ilgą laiką šia ekologiška ir pigia medžiaga šildytis negalėjo individualių namų savininkai dėl problemų, susijusių su šlako formavimusi.

Pjuvenų granulės

Pjuvenu granules  švarus, natūralus biokuro šaltinis, kuris visiškai pjuvenu granulesnekenksmingas aplinkai. Vartotojai vis dažnaiu iškeičia įprastas malkas į šį biokuro šaltinį. Kūrendami namus granulėmis, vartotojai ne tik sutaupo pinigų, bet ir prisideda prie aplinkos saugojimo.

Granulių gamybai plačiausiai naudojami granuliatoriai su cilindrine matrica, o įrenginiai su plokščiąja matrica naudojami rečiau. Presavimo operacijos metu medienos temperatūra didėja, ligninas minkštėja, ir veikiant slėgiui voleliai išstumia žaliavą per kūgines matricos angas.

pjuvenu granules gaminamos iš medienos pjuvenų, saulėgražų lukštų, įvairių šiaudų, medienos drožlių. Granulinis kuras yra ekologiškas ir tausojantis aplinką kuras, gaunamas iš atsinaujinančių gamtos šaltinių. Granulių degimo metu beveik neišsiskiria jokių lakių ar kenksmingų medžiagų. Šilumos energijos, pagaminamos naudojant medienos granules, kilovatvalandė kainuoja apie 11 centų. Anglies granulių kūrenimas kainuoja 8 ct/ kwh. Šildymui naudojant gamtines dujas – šilumos energijos kilovatvalandė kainuoja apie 14 centų, o naudojant elektros energiją kilovatvalandė kainuos apie 35 centus.

Granuliu gamyba susideda iš keturių etapų. Pirmiausia žaliavos išdžiovinamos. Prieš granulių gamybą žaliavos drėgnumas turi būti sumažintas iki reikiamo lygio. Jeigu žaliava bus per sausa, granulės gali apanglėti. Tada žaliavos susmulkinamos. Žaliavos granulių gamybai (pjuvenų ir drožlių) dalelių dydis gali labai svyruoti, todėl žaliavą prieš presavimą reikia homogenizuoti, paprastai tam naudojamas plaktukinis malūnas. Trečiasis žingsnis granulių presavimas ir paskutinis – aušinimas. Iš preso išeinančios pjuvenu granules yra karštos, todėl jas reikia ataušinti

Taigi pjuvenu granules vis populiaresnis biokuro šaltinis, kuris po truputį išstumia malkas iš lyderio pozicijos. Vis daugiau žmonių renkasi kurą, kuris tausoja aplinką.

Cementas

Cementas – medžiaga reikalinga statyboms, kad sutvirtintų švairiuscementas elementus. Turbūt niekas nesitiki pastatyti namo, nenaudojant cemento. Taigi cementas, išskiriamas į keletą pagrindinių rūšių: pucaloninį portlandcementą, šlakinš pordlandcementą, aliuminatinį ir plėtrujį cementą.
Plėtrusis cementas būna: greitai besirišantis – pradeda kietėti po 5 min. nuo užmaišymo ir sukietėja po 10 min.; lėtai kietėjantis rišasi po 20 min. nuo užmaišymo ir baigia sukietėti po 4 val. Greitai kietėjančiu plėtriuoju cementu užtaisomos surenkamųjų betoninių konstrukcijų ir vamzdžių sandūros, betoninių, gelžbetoninių ar mūrinių konstrukcijų plyšiai. Lėtai kietėjantis plėtrusis cementas naudojamas nelaidiems vandeniui rezervuarams įrengti.
Pucolaninį portlandcementą galima pagaminti sumaišius maltą klinkerį ir minėtus priedus. Sumaišytas su vandeniu šis cementas kietėja lėtokai, bet vėliau procesas suintensyvėja. Šešis mėnesius kietėjęs vandenyje dažnai būna stipresnis už įprastą portlandcementą. Šis cementas kietėdamas išskiria mažiau šilumos, todėl naudojamas dideliems masyvams kloti hidrotechnikos statybose (betonuoti hidrotechnikos įrenginius po vandeniu ar požemines konstrukcijas gėlame bei jūros vandenyje, bet nepatartina jį naudoti žiemą. Sausoje aplinkoje šis cementas greitai nustoja kietėti, todėl patartina dažnai laistyti. Naudoti statybose, kur pastatai bus itin sausose vietose, nepatartina.
Aliuminatinis cementas gaminamas iš boksitų, klinčių, kreidos arba kalkių. Jam reikia daug vandens, todėl sukietėjęs būna tankesnis, mažiau laidus vandeniui.


Šlakinis portlandcementas gaminamas iš portlandcemento klinkerio ir granuliuoto aukštakrosnių šlako. Kietėdamas išskiria mažiau šilumos už porlandcementą. Nors atsparesnis vandeniui, bet neatsparus magnio druskoms ir įvairioms rūgštims, mažiau atsparus šalčiui, todėl nepatartina naudoti drėgnoms konstrukcijoms, kurios tai užšąla, tai atšyla. Betonas, pagamintas iš šio cemento, gerai sukimba su armatūra, pastaroji nerūdija, todėl naudojamas gelžbetoninėms konstrukcijoms betonuoti.

Taigi kaip matote cementas suskirstytas į keletą rūšių, kurios skiriais savo savybėmis ir reikalavimais. Jeigu planuojate užsiimti statybomis, beabejo geriauisa pasikonsuktuoti su specialistais, kurie padės jums išsirinkti tikria tinkamą cementą.

Cedral dailylentes

Medinės Cedral dailylentes nereikalaujant didelių pastangų gali Cedral dailylentesvisiškai pakeisti, pagražinti statinio išvaizdą. Šiais laikais parduotuvės nukrautos įvairiomis prekėmis, lentūnos lūžte lūšta. Tuomet susiduriame su kita problema. Vartotojai dažnai pasimeta tarp tokios didelės pasiūlos. Todėl mes norime su jumis pasidalinti dailylenčių ypatumais ir montavimo bei priežiūros aspektais.

Cedral dailylentes ir jų forma patartina rinktis priklausomai nuo pastato, kuriam bsu atliekama apdaila. Jei tai kaimo namelis, ar sodyba, galima rinktis pusapvales, kitaip dar vadinamas „rąstelio“ formos dailylentes, kurios sumontuotos atrodano kaip nedideli rąstai. Kiti galimi pasirinkimo variantai – rombo formos dailylentės, vadinamosios „eglutės“ ir „švediškojo“ tipo dailylentės. Minimos dailylentės pasižymi ne tik savos formos, bet ir sujungimo būdo išskirtinumu.

Medinės lauko apdailos lentelės dažniausiai yra gaminamos iš eglės, pušies medienos. Jau pritvirtintos dailylentės, turi būti dažomos impregnantais, saugančiais jas nuo drėgmės poveikio, užkertančiais kelią pelėsio veisimosi medienoje. Dažymo metu, medinės Cedral dailylentes ne tik apsaugomos nuo mikrobiologinių pažeidimų bet ir vabzdžių – techninių medienos kenkėjų. Žinoma, kalbant apie dažymą, svarbu paminėti, jog galite rinktis iškart gamykloje dažytas lauko dailylentes. Tokios lentelės yra apdorojamos specialiais impregnantais bei dažais, saugančiais medienos atsparumą išorės poveikiams, iš karto yra paruoštos montavimui ir eksploatacijai.

Lauko dailylenčių gamybos proceso metu, dailylentėms naudojamos lentos pirmiausiai yra išdžiovinamos iki tam tikro eksploatacijai tinkamo drėgnio. Priešingu atveju, nepakankamai išdžiūvę lauko apdailos lentelės gali imti deformuotis, skilinėti, palikdamos neestetiškai atrodančius plyšius. Vėliau lauko apdailos lentelės yra obliuojamos, kol įgauna įprastą lauko apdalos lentelės išvaizdos standartą.

Medinės Cedral dailylentes dažniausiai yra pasirenkamos dėl natūralumo ir malonios estetinės namo išvaizdos poreikio. Žinoma, geriausiu pasirinkimu norint sutaupyti lėšų ir laiko, ko gero, tampa gamykliniu būdu dažytos lentelės, didinančios dailylenčių ilgaamžiškumą, atsparumą drėgmei, UV spinduliams.