Pjuvenų granulės

Pjuvenu granules  švarus, natūralus biokuro šaltinis, kuris visiškai pjuvenu granulesnekenksmingas aplinkai. Vartotojai vis dažnaiu iškeičia įprastas malkas į šį biokuro šaltinį. Kūrendami namus granulėmis, vartotojai ne tik sutaupo pinigų, bet ir prisideda prie aplinkos saugojimo.

Granulių gamybai plačiausiai naudojami granuliatoriai su cilindrine matrica, o įrenginiai su plokščiąja matrica naudojami rečiau. Presavimo operacijos metu medienos temperatūra didėja, ligninas minkštėja, ir veikiant slėgiui voleliai išstumia žaliavą per kūgines matricos angas.

pjuvenu granules gaminamos iš medienos pjuvenų, saulėgražų lukštų, įvairių šiaudų, medienos drožlių. Granulinis kuras yra ekologiškas ir tausojantis aplinką kuras, gaunamas iš atsinaujinančių gamtos šaltinių. Granulių degimo metu beveik neišsiskiria jokių lakių ar kenksmingų medžiagų. Šilumos energijos, pagaminamos naudojant medienos granules, kilovatvalandė kainuoja apie 11 centų. Anglies granulių kūrenimas kainuoja 8 ct/ kwh. Šildymui naudojant gamtines dujas – šilumos energijos kilovatvalandė kainuoja apie 14 centų, o naudojant elektros energiją kilovatvalandė kainuos apie 35 centus.

Granuliu gamyba susideda iš keturių etapų. Pirmiausia žaliavos išdžiovinamos. Prieš granulių gamybą žaliavos drėgnumas turi būti sumažintas iki reikiamo lygio. Jeigu žaliava bus per sausa, granulės gali apanglėti. Tada žaliavos susmulkinamos. Žaliavos granulių gamybai (pjuvenų ir drožlių) dalelių dydis gali labai svyruoti, todėl žaliavą prieš presavimą reikia homogenizuoti, paprastai tam naudojamas plaktukinis malūnas. Trečiasis žingsnis granulių presavimas ir paskutinis – aušinimas. Iš preso išeinančios pjuvenu granules yra karštos, todėl jas reikia ataušinti

Taigi pjuvenu granules vis populiaresnis biokuro šaltinis, kuris po truputį išstumia malkas iš lyderio pozicijos. Vis daugiau žmonių renkasi kurą, kuris tausoja aplinką.