Pjuvenu granules kaina

Pjuvenu granules kaina gana nedielė, ir turbūt, tai vienas iš rodiklių, pjuvenu garnules kainalemenčių, šiso biokuro rūšies populiarumą. Pjuvenu granules ne tik ekonomiškos, bet ir ekologiškos, neteršia aplinkos, neprisideda prie šiltnamio efekto.

Gaminant granules, į aplinką neišskiriama gamtai kenksmingų chloro ir kitų dujų, nenaudojama jokių cheminių priedų. Visus granulių degimo produktus vėl įsisavina augalai – taip sukuriamas uždaras biologinis ratas. Medienos granulių katilas pagal tai, koks yra jo veikimas ir priežiūra, prilygsta dujiniam katilui.

pjuvenu granules kaina sąlyginai nedidelė, o gamybos metu jos išdžiovinamos, sumalamos ir supresuojamos. Dėl didžiulės granulių suspaudimo jėgos mažoje granulėje sukaupiamas itin didelis kuro kiekis. Be to, jas lengviau sandėliuoti ir transportuoti, jos užima mažiau vietos.

Palyginti su neapdirbtu medienos kuru, tiek medienos granulių, tiek briketų pranašumai akivaizdūs. Granulės iš rezervuaro į katilą tiekiamos automatiškai. Eksploatacijos metu granulinių degiklių priežiūrai skiriama tiek pat laiko, kaip ir skystojo kuro: vienkartinis profilaktinis valymas šildymo sezono pabaigoje. Lietuvoje medienos granules gamina kelios dešimtys įmonių, todėl jų visuomet galima įsigyti be jokių kliūčių.

Populiarios ne tik pjuvenu granules, bet ir šiaudų granulės. Didžiosios Lietuvos įmonės negranuliuotais šiaudais šildo jau seniai, tačiau ilgą laiką šia ekologiška ir pigia medžiaga šildytis negalėjo individualių namų savininkai dėl problemų, susijusių su šlako formavimusi.