Akmens anglis

Akmens anglis, davė didelę paspirtį naujiems atradimams, tokiems, akmens anglisakip garo mašina, garo varikliai ir pns. Dabar akmens anglis plačiai naudojama visame pasaulyje. Mokslininkai apskaičiavo, kad žmonijai akmens anglies rezervo užteks maždaug pusei tūkstančio metų.

Šiais laikais akmens anglies rinka vis populiarėja, kadangi imama ieškoti pigesnės ir didesnės išliekamosios vertės energijos šaltinio. Ne paslaptis, kad akmens anglis yra pakankamai didelis energijos rezervas. Akmens anglies kaina šiuo metu nėra itin didelė, kadangi resursų dar liko daug. Tiek ir Lietuvoje, tiek ir užsienio valstybėse vystosi įmonių akmens anglies pardavimo ir pirkimo verslas.

Yra keletas skirtingų anglies rūšių: rusvosios, antracito ir akmens. Nepaslaptis, kad gamtinės dujos vis brangsta, todėl kiekvienas žmogus, norėdamas pigiau mokėti už šildymą, ieško alternatyvų. Akmens anglis – tai taupi ir kokybiška šiluma bei energija. Svarbu ir tai, kad akmens anglies kainos šiuo metu nėra didelės, todėl ir ateityje ši energijos rūšis turėtų susilaukti didelio populiarumo.

Ne visi dideli telkiniai dar yra atrasti – nuolat atrandama naujų akmens anglių telkinių. Nuo pat 1990 metų akmens anglis buvo iškasama vis dažniau: milijonais tonų skaičiuojamos sumos šiais laikais jau nieko nebestebina, tačiau JAV vis dar liko pagrindine akmens anglies eksportuotoja – nuo pat senų laikų ši šalis iškasdavo apie ketvirtadalį anglies.