Akmens anglis kaina

Akmens anglis plačiai naudojama visame pasaulyje. Nors jų akmens anglis kainapardavimai svyruoja pastebima tendencija, kad jų pardavimai auga, nepaisant akmens anglis kaina. Statistikos departamento duomenimis 2000-aisiais metais į Lietuvą buvo importuota 7 tūkst. t bituminių akmens anglių, 2012-aisiais -318,9 tūkst.t.

Lietuvoje akmens anglis kaip kuras  buvo populiari sovietiniais metais, tačiau ir šiandien  kieto kuro katilusparduodančios įmonės pastebi, kad vis daugiau kūrentojų žvalgosi į akmens anglimi kūrenamus katilus. Akmens anglį į Lietuvą importuoja apie 20-30 įmonių, jos pardavimo vietas turi visuose miestuose ir rajonų centruose. Daugiausia nuperkama kombinuoto kuro šildymo įrangos – anglimis ir malkomis kūrenamų katilų.

Kai viešojoje erdvėje buvo kilusi diskusija, kodėl Lietuvoje toks  brangus centralizuotas šildymas, energetikos ekspertai lygino šildymo kainas bei kuro rūšis Vilniuje ir Helsinkyje. Atlikus lyginimas paaiškėjo, kad beveik pusė šilumos Helsinkyje yra pagaminama deginant akmens anglį kogeneracinėse elektrinėse. Dvi pagrindinės priežastys, kodėl Helsinkis kūrena akmens anglį – nedidelė akmens anglis kaina ir šio kuro koloringumas.

Įsitikinimą, kad kūrenimas anglimis – tai sieros kvapas ir aplinkos tarša, katilų pardavėjai vadina atgyvenusiu. Dabar, naudojant šiuolaikinius katilus  su antrine degimo kamera ir geros kokybės anglį, taršą ir sieros kvapą galite pamiršti. Juk technologijos nestovi vietoje, iš  šiuolaikinio automatinio katilo į aplinką patenka 80 proc. mažiau teršalų.