Cementas kaina

Cementas viena svarbiausių statybų medžiagų, todėl cementas kaina,cementas kaina tampa ne tokia svarbi, Svarbiausia cemento kokybė ir žinoma ilgaamžiškumas.
Aliuminatinui cementui vandens reikia daug, todėl sukietėjęs būna tankesnis, mažiau laidus vandeniui, geriausiai kietėja drėgnoje aplinkoje. Plėtrusis cementas greitai kietėja, plečiasi kietėdamas ne tik vandenyje, bet ir ore. Dėl šios savybės juo užtaisomos surenkamųjų betoninių konstrukcijų ir vamzdžių sandūros, betoninių, gelžbetoninių ar mūrinių konstrukcijų plyšiai.  Dažniausiai statybose naudojamas portlandcementas, nes tai geriausia rišamoji medžiaga. Jis kietėja vandenyje ir ore, gaminamas iš atitinkamos sudėties klintinių uolienų ir molio mišinio. Šlakinis portlandcementas yra hidraulinė rišamoji medžiaga, gaminama iš portlandcemento klinkerio ir granuliuoto aukštakrosnių šlako. Pucolaninis portlandcementas gaunamas malant portlandcemento klinkerį su aktyviaisiais mineraliniais priedais. Šį cementą galima pagaminti sumaišius maltą klinkerį ir minėtus priedus. Kietėjimo laiką reguliuoja pridėtas iki 5 proc. dvivandenis gipsas. Sausoje aplinkoje šis cementas greitai nustoja kietėti, todėl patartina dažnai laistyti. Naudoti statybose, kur pastatai bus itin sausose vietose, nepatartina.
Cementas kaina priklauso  nuo jo rūšies ir savybių. Kuo smulkesnis cementas, tuo intensyviau jis kietėja, cemento akmuo darosi stipresnis. Šilumos kiekis cementui kietėjant išsiskiria nevienodai, nes įtakos turi ir vandens kiekis.  Geros kokybės žvyre ar skaldoje turi būti įvairaus dydžio dalelių. Smėlis taip pat būna įvairaus stambumo, tačiau per smulkus smėlis ar žvyras betonui gaminti netinka, reikės daug cemento. Visi užpildai turi būti švarūs, nes priemaišos silpnina betono stiprumą. Mišiniui gaminti netinka rūgštus ir druskingas vanduo, nes gali sukelti armatūros koroziją. Perkant cementą reikia žinoti, kad jį rekomenduojama laikyti ne ilgiau kaip 30 d. Pagulėjęs sandėlyje tris mėnesius praranda iki 20 proc. stiprumo